DoporučujemeZaložit web nebo e-shop
Návod

Návod

Budovy, Stavební materiál a Populace

Jakým způsobem postavím budovu?

Kliknete na volné stavební místo na Mapě Města. Zobrazí se vám seznam budov, které momentálně můžete stavět. Nezapomeňte si všimnout dvou speciálních stavebních míst (modrá vlajka), stejně jako odděleného místa pro městské hradby (žlutá vlajka).

Jak získám stavební materiál?

Na Mapě Ostrova vyberte pilu. S pomocí posuvníku můžete přidělit obyvatele pro těžbu dřeva.

Jak se dostanu k Luxusnějším Surovinám?

Luxusní zboží (víno, mramor, krystalické sklo a síru) lze získávat od chvíle dokončení výzkumu Bohatství (Ekonomie). Postup získávání je stejný jako u stavebního materiálu. Samozřejmě je možné měnit luxusní zboží s ostatnímí hráči i před dokončením výzkumu hojnosti.

Jakým způsobem získám více obyvatel?

Množství obyvatel ve městě roste samovolně. Vysoká spokojenost obyvatel však tento proces urychluje.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Transport, Výzkum a Vojáci

Jakým způsobem přesunu suroviny z jednoho města do druhého?

Na Ostrovní Mapě vyberte cílové město. Nalevo nahoře pak vyberte město, ze kterého se mají suroviny odeslat. Vybráním možnosti "Transportovat zboží" na levé straně pak můžete začít přesun.
Všimněte si, že je třeba mít k dispozicvi obchodní lodě. Tyto lze zakoupit v přístavu.

Jakým způsobem se dostanu k novým objevům?

Jakmile vybudujete Akademii, můžete přidělit určité množství obyvatel na výzkum. Vaši vědci se poté začnou pídit po nových objevech.

Proč mé výzkumy trvají tak dlouhou dobu?

Čím více vědců máte, tím rychleji probíhá výzkum. Pro zaměstnání více vědců je možno buď rozšířit akademii, nebo postavit další akademie v koloniích? Ve chvíli, kdy dokončíte výzkum Sklo (Věda), můžete urychlovat výzkum pomocí krystalického skla.

Jakým způsobem vytrénuji vojáky?

Musíte postavit Kasárna. Zde budete trénovat obyvatele a rekrutovat vojáky.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Válečné lodě a Bitvy

Jakým způsobem postavím Válečné lodě?

Je třeba postavit loděnici. V ní je možné stavět válečné lodě.

Jak mohu bránit své město?

Vojáci, kteří ve městě jsou (vlastní, či spojenečtí) jej automaticky brání.

Mohu přijít o své město?

Ne. Nejhorší, co se může stát je, že vaše město bude po nějaký čas okupováno.

Jakým způsobem mohu napadnout jiné město?

Pomocí rychlého výběru nejdříve zvolte město ve kterém je vaše armáda umístěna, posléze se přesuňte na Mapu Ostrova s městem, které chcete napadnout. Kliknutím na město vašeho cíle se vám na levé staně objeví menu s možností Drancování nebo Okupace.

Proč mí vojáci drancují tak malé množství surovin?

Buď má váš protivník příliš obsáhlé Sklady, nebo máte k dispozici málo obchodních lodí. Nové obchodní lodě lze vybudovat v přístavu. Množství vydrancovaných surovin je také ovlivněno velikostí soupeřova přístavu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Města a Aliance

Pomoc! Moji obyvatelé jsou nespokojeni!

Úroveň spokojenosti vašich obyvatel může být zvýšena postavením hostince a vydáváním vína. Rovněž je možné postavit muzeum a uzavřít Kulturní dohody pro potěšení vašich obyvatel.

Pomoc! Stále mi ubývá zlato!

Vědci, vojáci i válečné lodě vyžadují udržovací poplatky. Přesný přehled poměru příjmy/výdaje je možné nalézt v levém horním rohu - klik na ikonku se zlaťáky.

Jakým způsobem mohu vytvořit nová města?

Po dokončení výzkumu Expanze můžete vystavět Palác. Každá úroveň vám umožní založit nové město. Pro novou kolnii potřebujete 1 250 stavebního materiálu, 12 000 zlata a 40 obyvatel, stejně jako 5 volných obchodních lodí. Jakmile splňujete tyto požadavky, stačí najít volné místo pro město na ostrově dle vašeho výběru a začít kolonizovat.

Jakým způsobem zformuji alianci?

Pro vytvoření aliance potřebujete ambasádu alespoň třetí úrovně. Přímo v ní pak najdete možnost zformovat alianci.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
První kroky
Práce se Surovinami
Aby vaše město rozkvétalo, je třeba se ujistit, že máte dostatek stavebního materiálu. Na Ostrovní Mapě toto prověřte kliknutím na Pilu.
Pomocí posuvníku můžete zaměstnat obyvatele jako pracovníky, kteří pro vás budou těžit dřevo. Nezapomeňte potvrdit změny.
Budovy
Chcete-li postavit budovu, vyberte na městské mapě volnou stavební pozici. Zobrazí se vám seznam možných budov.
Uvědomte si, že existují dvě místa, rezervované pro přístavní budovy a jedno speciální místo pro městskou hradbu.
K použití budovy na ni stačí kliknout přímo v městské mapě. Budova může rovněž expandovat. Hlavním pravidlem zůstává, že čím větší úroveň expanze budovy, tím efektivnější se budova stává.
Na začátek je doporučeno zbudovat akademii, přístav a kasárny.
Tip: Na vašem výzkumu je závislé, jaké typy budov můžete postavit.
Výzkum
Ve chvíli, kdy postavíte Akademii, můžete rekrutovat z vašich občanů vědce. Přidělování funguje stejně jako u pracovníků.
Můžete zadat vědcům, jakými oblastmi by se měli zabývat. Možnosti jsou:
  • Mořeplavectví - Nové válečné lodě a vylepšení v námořnictví, stejně jako zvládání kolonií a cizích kultur
  • Ekonomie - Nové budovy a vylepšení v produkci surovin a rovněž financí
  • Věda - Nové budovy a jednotky, stejně jako vylepšení výzkumů
  • Armáda - Nové jednotky a jejich vylepšení
Tip: Vědci způsobují výdaje. Pokud jste na tom špatně se zlatem, můžete dát vašim vědcům dočasně dovolenou, abyste ušetřili.
Tip: Kdykoliv se můžete podívat do knihovny na všechny výzkumy. Dokonce i na ty, které jste ani nezačali zkoumat.
Obchod
Ve chvíli, kdy vlastníte přístav, je možné budovat obchodní flotilu pro obchod s ostatními hráči. Lodě můžete nakupovat přímo v přístavu. Budou automaticky použity pro transport.
Na Ostrovní Mapě jednoduše vyberte město, do kterého chcete něco poslat. V levém menu pak vyberte akci "Transportovat zboží."
Na další stránce můžete vybrat, kolik a jakého zboží chcete poslat.
Tip:Obchodní lodě nevyžadují udržovací poplatky. Pokud si jich pořídíte nadbytek, může se to ukázat jako užitečný a předvídavý tah.
Válčení
Potřebujete Kasárny pro trénování vojáků a loděnici pro výrobu válečných lodí. Vojáci umístění ve městě jej automaticky brání v případě útoku.
Pokud chcete někoho napadnout, vyberte jeho město na Ostrovní mapě. Nyní máte následující možnosti:
  • Drancování (potřebuje vojáky) - Vaši vojáci se pokusí z tohoto města ukrást suroviny.
  • Okupovat město ( potřebuje vojáky) - Okupované město můžete využívat jako základnu pro další útoky. Část udržovacích poplatků vašich vojáků však připadá okupovanému městu.
  • Blokovat přístav (potřebuje válečné lodě) - Můžete zabránit jakémukoliv námořnímu pohybu z a do blokovaného města.
Pro všechny tři body platí, že pokud jsou ve městě umístěny jednotky, je třeba je nejdříve porazit. Pokud útočíte na někoho na stejném ostrově, není třeba se starat o jeho válečné lodě. Pokud však útočíte na jiný ostrov, musíte se nejdříve probojovat válečnými loděmi vašeho protivníka.
Tip: Nezapomeňte mít připraveno dostatečné množství obchodních lodí, když vyrážíte drancovat. Vaši vojáci jsou tu pro boj a ne pro pobíhání s těžkým nákladem.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Navigace

Ikariam nabízí tři různé zobrazovací možnosti. S pomocí menu můžete jednoduše přecházet z jednoho na druhý.
Na Světové Mapě máte dobrý rozhled po světě Ikariamu. Mapou se můžete pohybovat pomocí šipek na levé straně. Všechny důležité informace o ostrově se dozvíte, když na něj kliknete. Kolik měst ostrov obsahuje, jaký svatostánek se na něm nachází a jaké suroviny zde naleznete. Pokud kliknete znovu na ten samý ostrov, přesunete se na patřičnou Ostovní mapu.
Ostrovní mapa ukazuje všechna města daného ostrova, stejně jako svatostánek a surovinové dispozice daného ostrova. Při kliknutí na město pak dostanete seznam možných akcí, například Transport zboží, či drancování.
Tip: Suroviny a svatostánky můžete vidět pouze na ostrově, kde se nachází vaše město.
Tip: Pokud použijete přechod na Mapu Ostrova, zobrazí se vám ten, na kterém je město vámi zadané v nástroji rychlého výběru.
Mapa Města vám zobrazuje vaše město. Zde můžete stavět nové budovy při pokliku na prázdné stavební místo. Pro použití již existující budovy na ni stačí kliknout.
Tip: Pokud použijete Mapu města, automaticky se zobrazí to, které máte na Seznamu Preferencí.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Populace a Spokojenost

Váš populační limit je určen úrovní vaší hlavní budovy. Rychlost populačního růstu je pak závislý na spokojenosti vašich obyvatel. Máte následující možnosti, jak vaše obyvatele udržet v dobré náladě:
Hostinec vám dává možnost servírovat víno. Každá úroveň expanze zvyšuje množství vína, které jste schopni podávat. Servírované víno se odčítá každou hodinu přímo z městských zásob.
Tip: Ujistěte se, že máte dostatečné zásoby vína v případě, že se chystáte nechat svou populaci nějakou dobu o samotě. Pokud nebude víno k dispozici pro servírování, bonus ke spokojenosti se ztratí.
V muzeu můžete vystavovat exponáty jiných hráčů. Z toho důvodu musíte nejdříve uzavřít dohodu o kulturním zboží s jiným hráčem. Když je smlouva podepsána, můžete určit kolik exponátů bude vystaveno. Každá úroveň expanze muzea přináší další místo pro exponát a zvyšuje pozitivní efekt na náladu obyvatel ve městě.
Tip: Pokud úroveň spokojenosti klesne do záporných hodnot, frustrovaní obyvatelé začnou vaše město opouštět a vyrazí hledat štěstí jinde!
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zlato a Finance

Příjmy ve zlatě jsou určeny rozdělením práce vašeho obyvatelstva. Příjem se vypočítává tak, jak je uvedeno níže:
  • Každý obyvatel produkuje 4 zlatky za hodinu
  • Každý dělník produkuje 0 zlatek za hodinu
  • Každý vědec stojí 8 zlatek za hodinu
  • Jednotky a válečné lodě ve vašem městě stojí u nich uvedenou udržovací částku
  • Pohybující se jednotky a válečné lodě mají dvojnásobné udržovací poplatky
Vaše bohatství ve zlatě není rozdělené pro jednotlivá města, ale představuje celkové bohatství vašeho ostrovního impéria.
Seznam příjmů a výdajů všech vašich měst můžete nalézt v levém horním rohu pod ikonkou zlatých mincí.
Stavební materiál
V Ikariamu existují dva druhy surovin - stavební materiál a luxusní suroviny/zboží. Stavební materiál je využíván pro velké množství věcí:
  • Budovy a Expanze budov
  • Jednotky a Válečné Lodě
  • Expanze zdrojů luxusního zboží
  • Zakládání Kolonií
K Pile se můžete dostat přes Ostrovní Mapu, nebo přes městskou radnici. Pomocí posuvníku pak můžete přidělit určité množství obyvatel jako dělníky, kterí pro vás budou získávat stavební materiál.
Úroveň expanze Pily určuje, kolik dělníků může najednou získávat stavební materiál. Nová úroveň expanze je dosažena, když hráči darují dostatečné množství surovin. Věnování je možné provést v levé části stránky Pily.
Luxusní zboží
V Ikariamu existují různá luxusní zboží: víno, mramor, krystalické sklo a síra. Luxusní zboží je vám dostupné pouze po vyzkoumání Bohatství (Ekonomie). Každý ostrov má k dispozici pouze jeden druh luxusní suroviny. Každá surovina má svůj vlastní zamýšlený účel:
  • Víno - Potřebné pro hostinec a kuchyni.
  • Mramor - Nutný pro zvyšování úrovně expanze většiny budov.
  • Krystalické sklo - Nutné pto akademii, doktory a vylepšení v Dílně. Může být rovněž použito pro urychlení výzkumu, od chvíle kdy je dokončen výzkum Sklo (Věda).
  • Síra - Nutná téměř pro všechny jednotky a válečné lodě.
Zdroj luxusní suroviny může být dosažen pomocí patřičné ikony na Mapě Ostrova, nebo přes Městskou radnici. Po kliknutí lze pomocí posuvníku přidělit určité množství obyvatel jako dělníky pro získání této suroviny.
Úroveň expanze určuje, stejně jako u pily, kolik dělníků může najednou pracovat na získávání této suroviny. Také je využívána všemi hráči na daném ostrově a rozšiřování probíhá pomocí věnovaných surovin. Možnost darování se nachází na levé straně stránky.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umění Války

Ikariam rozlišuje dva druhy soubojů: Námořní bitvy vedené pomocí lodí a bitvy pozemní, které probíhají pomocí vojáků a těžkých strojů. Všichni vojáci mají následující parametry:
  • Zranění - Ničivá síla jednotky
  • Obrana Zbroje - Schopnost odolávat zraněním
  • Vitalita - životní síla jednotky, která hraje velkou roli v delších bitvách
  • Speciální Schopnosti - Zvláštní schopnost dané jednotky
  • Rychlost - Jak rychlá daná jednotka je; s různým složením je armáda právě tak rychlá, jako nejpomalejší jednotka
  • Třída - Člověk nebo Stroj. Na stroje mají léčitelé pouze poloviční efekt.
  • Cena - Počet obyvatel, stavebního materiálu a luxusního zboží, které je třeba na výcvik jednotky
  • Údržba - Udržovací poplatky, které jednotka vyžaduje za hodinu. (Upozornění! Cestující jednotky mají dvojnásobnou údržbu!)
Dostupné Speciální Schopnosti:
  • Přepadení - Jednotka dostává 30% bonus ke způsobenému zranění pokud je na útočící straně.
  • Odolnost - Jednotka dostává 30% bonus k obraně zbroje pokud je na bránící straně.
  • Beranidlo - Jednotka může poškodit městské zdi, pokud jsou nějaké na místě.
  • Léčitel - Může snížit ztráty na životech své strany za každé kolo boje.
  • Posilnění - Každé kolo může obnovovat vyčerpaným jednotkám jejich vitalitu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Umění Války - Scénáře

Pro bitvu existují dva základní scénáře. Bitva může proběhnout na pevnině, když se střetnou armády dvou měst na jednom ostrově. Nebo jde o útok přes moře, kdy armáda jednoho města útočí na město na ostrově jiném.
Útoky pozemní cestou jsou vždy hodnoceny v pozemní bitvě, přičemž obránce disponuje jednotkami a těžkými stroji, které má ve svém městě.
Při přípravě útoku přes moře je třeba nejprve zjistit, zda má protivník nějaké válečné lodě připraveny pro obranu přístavu. V tom případě by lodě s vašimi vojáky byly napadeny a v nejhorším případě potopeny.
Ve chvíli, kdy je cesta přes moře volná, musí vaši vojáci přistát a pokud je třeba, porazit pozemní jednotky nepřítele.
Když si vyberete nepřátelské město na Ostrovní mapě, máte následující útočné možnosti:
  • Drancování - poté co jsou všichni obránci rozprášeni, tak je vše co není uschováno před zloději, vydrancováno. Máte 20 minut na drancování a naložení obchodních lodí na převoz drancovaných surovin. Rovněž získáte zlato (úroveň města x (úroveň města -1) procent) z pokladnice oběti.
  • Blokáda přístavu - Vaše válečné lodě blokují lodní transport z a do města.
  • Okupace města [vyžaduje výzkum Guvernéra (Armáda)] - Okupované město můžete využívat jako základnu pro své vojáky. Vaši vojáci a námořníci však věnují část svého platu tomuto městu výměnou za kořalku.
Tip: Čím větší je přístav drancovaného města, tím více surovin může být vydrancováno.
Tip: Blokující válečné lodě a okupující vojáci vyžadují dvojnásobné udržovací poplatky!

Umění Války - Bitevní Postupy

Námořní a pozemní bitvy probíhají stejným způsobem. Při pozemních bitvách však existuje mnohem více ovlivňujících faktorů (např. Městské zdi). U každé bitvy existují dvě strany: útočník a obránce. Každá strana může být složena z více než jedné armády. Například když vy a váš spojenec zaútočíte na jedno město společně, jste útočníci oba a vaše armády se spojí do jedné obrovské síly.
Bitva vždy trvá alespoň jedno kolo. Kolo bitvy trvá 20 minut a probíhá následovně:
  • Zjišťují se efekty ovlivnění Vitalitou
  • Zjišťuje se celkové zranění - při pozemních bitvách se navíc zjišťuje, zdali útočící beranidla způsobila poškození městských zdí.
  • Zranění je náhodně rozděleno mezi nepřátelské jednotky - zasáhnuté jednotky jsou zabity, nebo ztrácí Vitalitu.
  • Padlé a prchající jednotky jsou odečteny
  • Pokud není určen vítěz, bitva pokračuje dalším kolem

 

 

 

Umění Války - Efekty Odolnosti

Pokud je jednotka zasáhnuta a přežije, přichází o vitalitu. Pokud vitalita klesne pod určitou úroveň, jednotka se zhorší nebo se pokusí utéci. U větších bitev, které probíhají více kol, může vitalita rozhodnout o vítězi!
  • 3/4 Vitality - Zranění a obrana zbroje klesají na 80% základu
  • 1/2 Vitality - Zranění a obrana zbroje jsou redukovány na 60% základu a jednotka přichází o speciální schopnosti
  • 1/4 Vitality - Zranění a obrana zbroje klesá na 40% základu. Je šance 60% každé kolo, že se jednotka pokusí utéci z boje.

Tip: Pokud máte v armádě kuchaře, jejich umění dokáže každé kolo mírně zvyšovat vitalitu.

Umění Války - Městské Zdi

Pokud je obránce města napaden, městská zeď má několik efektů:
  • Všechny bránící jednotky dostávají 10% bonus k jejich obraně zbroje za každou úroveň expanze
  • Městská zeď zvyšuje celkové zranění udělené obránceo o 3 za každou úroveň expanze
  • Všechny útočící jednotky dostanou 10% bonus zranění za každý poražený průlom.
Jednotky, které jsou schopny speciální schopnosti Beranidlo mohou způsobit průlom v městské hradbě. Průlom je takto způsoben nejméně jednou za 2 kola. Maximální počet průlomů je takový, jakou úroveň expanze má městská zeď. S dostatečným množstvím Beranidel je možné všechny tyto průlomy vytvořit v prvním kole boje.
Tip: Průlomy v městské zdi jsou automaticky opraveny po skončení bitvy.

Umění Války - Zranění a Obrana Zbroje

Vygenerované celkové zranění závisí na následujících faktorech:
  • Základní zranění zúčastněných jednotek
  • Zvyšuje zranění skrze ofenzivní vylepšení dodané dílnou pro zúčastněné jednotky.
  • Snížené zranění pro efekty vitality
  • (pouze útočníci) 30% bonus ke zranění pokud jednotka vlastní speciální schopnost přepadení.
  • (pouze útočník) 10% bonus ke způsobenému zranění za každý vytvořený průlom
  • (pouze obránce) 3 dodatečné body zranění za každou úroveň expanze městské zdi
  • Snížené zranění v případě, že se boje účastní velice mnoho (průměrně 50+) jednotek
Obrana zbroje se u jednotek může také lišit:
  • Zvýšená obrana zbroje díky obranným vylepšením pro dané jednotky, vytvořenými v dílně.
  • Snížená obrana zbroje kvůli efektům vitality
  • (pouze obránci) 10% zvýšení obrany zbroje za každou úroveň expanze městské zdi
  • (pouze obránci) 30% zvýšení obrany zbroje pokud jednotka ovládá speciální schopnost odolnost
Vygenerované zranění je náhodně přiděleno nepřátelským jednotkám. Přesné zranění je určeno náhodně, přičemž faktor náhody se zvyšuje s počtem jednotek, které se bitvy účastní. Pokud zranění přesahuje 90% hodnoty ochrany zbroje, jednotka je zabita. Jinak pouze přichází o Vitalitu.
Tip: Léčitelé mají šanci každé kolo, že zachrání jednotky před smrtí. Čím více jich s sebou máte, tím jsou jejich šance větší. Na mechanické jednotky však mají jenom poloviční efektivitu.

Umění Války - Vítězství a Porážka

Pokud na konci kteréhokoliv bojového kola přesáhne rozložení sil poměr 3 ku 1, bitva končí vítězně. Síla armády je měřená součtem všech (modifikovaných) hodnot schopností zranění a ochrany zbroje. Slabší armáda je pak rozprášena.
Jednotky, které utekly kvůli příliš nízké hodnotě vitality se k armádě vrátí po skončení bitvy. Pro obránce budou opět k dispozici po 20-ti minutách. Pokud je podobným způsobem rozprášen útok, čas pro znovuseskupení je dvojnásobný.
Tip: Jen na vás záleží, zda chcete poslat čerstvé jednotky do již probíhající bitvy. Pamatujte že soupeř může dělat to samé...
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Špionáž

Špehy je možno trénovat ve chvíli, kdy vlastníte Úkryt. Za každou úroveň expanze Úkrytu je možno vytrénovat dalšího špeha.
Pro rozmístění špehů vyberte jedno z měst na Ostrovní mapě. Na levé straně by se měla objevit možnost umístit špeha. Pokud ji vyberete, špeh se infiltruje do města.
Pokud špeh úspěšně infiltruje město, můžete zadávat mise pomocí vašeho Úkrytu.
  • Zjistit Status Osady - Zjistíte, jaké množství surovin je uloženo ve městě.
  • Sledovat Posádku - Jaké je množství a typy vojenských jednotek, těžkých strojů a válečných lodí uvnitř města.
  • Sledovat pohyby vojenských jednotek - Původ flotily a její cíl, celkové množství jednotek a transportních lodí, stejně jako čas příjezdu.
  • Zjistit stav Pokladnice - Kolik peněz je v pokladnici.
  • Zjistit stav výzkumu - Zjistíte, jaké objevy byly provedeny naposled.
  • Sledovat Pohyb Zpráv - Zjistíte s kým si vyměňoval zprávy cíl vašeho špeha v několika posledních hodinách. Zjistíte však pouze předmět zprávy, nikoliv obsah.
  • Stáhnout špeha - Špeh se vrátí zpět do Úkrytu.
Pro každou misi existuje určitá šance, že špeh bude objeven. Pokud se toto stane, hráč který špeha zachytil dokonce má šanci zjistit, odkud špeh pocházel.
  • Úroveň expanze vašeho Úkrytu - redukuje šanci na objevení špeha.
  • Velikost infiltrovaného města - snižuje šanci objevení špeha.
  • Počet špehů v napadeném městě, fungujících jako obrana proti cizím špehům - zvyšuje šanci objevení špeha.
Tip: Šance na objevení se mnohonásobně zvyšuje na krátkou dobu po provedení každé mise. Po každé misi alespoň chvíli počkejte, abyste snížili riziko odhalení.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aliance a Dohody

Diplomatické body

Pro většinu dohod je potřeba diplomatických bodů. Tyto jsou přidělovány pokaždé při stavbě, nebo expanzi ambasády. Každá ambasáda vyprodukuje - vývojový stupeň +2 diplomatické body.
Tip: Pro postavení ambasády je třeba dokončit výzkum cizích kultur (Mořeplavectví).
To znamá, že že můžete utvořit pouze omezený počet dohod. Vybírejte si své spojence opatrně.
Tip: Pokud zrušíte dohodu, dostanete vaše ztracené diplomatické body zpět.
Tip: Váš diplomatický poradce vám může vždy sdělit, kolik diplomatických bodů ještě máte.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dohoda

Existují různé dohody, které je možno uzavřít s ostatními hráči. Na mapě ostrova označte město vybraného hráče a klikněte na diplomacii. Při tvorbě zprávy můžete určit o jakou dohodu stojíte.

Dohoda o kulturním zboží

Před uzavřením dohody o kulturním zboží je třeba dokončit výzkum Kulturní výměny (Věda) a je třeba mít postaveno alespoň jedno Muzeum. Od té chvíle je možno uzavírat tuto smlouvu s jinými hráči, taktéž vlastnícími muzeum. Za každou dohodu dostanete jeden exponát, který můžete vystavit v muzeu. Každý exponát zvyšuje úroveň spokojenosti obyvatel ve vašem městě.
Tip: Je možné uzavřít pouze tolik dohod o kulturním zboží, jaký je vývojový stupeň muzea. Více muzeí v jiných coloniích se pak sčítá. Takto je možné mít v muzeu maximálně tolik exponátů, jaký je jeho vývojový stupeň.

Obchodní dohoda

Tato dohoda je možná pouze po dokončení výzkumu Obchod (Ekonomie). Obchodní dohoda zaručuje prioritu na tržišti partnera v této dohodě a naopak. To znamená, že jakmile přijmete nabídku na partnerově tržišti, bude pro vás rezervována a nemůže uloupena žádným jiným hráčem.
Tip: Obchodní dohoda stojí 4 diplomatické body pro hráče, který ji nabízí. Z příjemcova konta jsou však odebrány jen 2 body.

Vojenská dohoda

Ve chvíli dokončení výzkumu Diplomacie (Mořeplavectví), je možno uzavřít Vojenskou dohodu s jiným městem. Jakmile takováto smlouva existuje, můžete toto město využívat jako bázi pro další vojenské operace. Nevýhodou je, že za jednotky v takovémto městě, platíte dvojnásobný udržovací poplatek.
Tip: Vojenská dohoda stojí navrhovatele 11 diplomatických bodů. Z konta příjemce jsou pak odebrány pouze 2 body.
Tip: Vojenská dohoda se uzavírá pro specifické město. Pro užívání jiného města stejného hráče je třeba vytvořit další vojenskou dohodu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Aliance: Tvorba a Členové

Můžete se připojit k existující alianci, pokud máte alespoň jeden diplomatický bod.
Pro vytvoření aliance je třeba 3 diplomatické body.
Nyní mohou jiní hráči žádat o vstup do aliance. Pro jejich přijetí však vaše aliance musí mít dostatek volných diplomatických bodů.
Tip: Aby mohla vaše aliance růst, je třeba do ní investovat diplomatické body. To je možno provést v ambasádě položkou "Transfer diplomatických bodů," na levé straně.

Aliance: Vůdce a Ministr vnitřních věcí

V alianci existují čtyři rozdílné posty. Každý má své vlastní výhody.

Vůdce

  • Dostává každý den malé množství bonusových surovin. Množství je závislé na počtu a síle jednotlivých členů aliance.
  • Může měnit jméno a popisek aliance.
  • Přiděluje důležité posty ( diplomat, generál a ministr vnitřních věcí)
  • Může rozpustit alianci.
  • Může nominovat nového vůdce, za předpokladu, že má dostatek diplomatických bodů pro ujmutí se vůdcovství aliance.
Tip: Při zakládání aliance, je vůdce automaticky dosazen na všechny posty.

Ministr vnitřních věcí

  • Zodpovědný za přijímání nových členů aliance, stejně jako za vyřazování neaktivních členů z aliance.
  • Vidí surovniy všech členů aliance.
  • Může určit a přidělit hodnosti uvnitř aliance.
  • Může měnit interní stránku aliance. Tato může být zobrazena pouze členy aliance.

Aliance: Generál a Diplomat

Generál

  • Může vidět vojáky a válečné lodě ostatních členů.
  • Může vidět útoky vedené ostatními členy nebo útoky vedené na ně.
  • Může rušit útoky členů aliance.

Diplomat

  • Může měnit externí stránku aliance. Je to stránka, kterou vidí ti, kteří nejsou členy, při zobrazení detailů o alianci.
  • Může realizovat alianční dohody.
  • Vidí alianční partnery všech členů aliance.
  • Přijímá zprávy zaslané alianci.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Na ostrově bude vaše město vypadat takhle (založeno je to na úrovních Městské radnice):

1. Level 1

2. Level 2-3

3. Level 4-6

4. Level 7-9

5. Level 10-12

6. Level 13-15

7. Level 16-17
8. Level 24
Vytvořeno službou WebSnadno.cz  |  Nahlásit protiprávní obsah!  |   Mapa stránek